قدردانی از برترین های هفتمین جشنواره موسیقی جوان
۱۳۹۲\۰۶\۲۸ - ۱۲:۰۴ PM


هفتمین جشنواره موسیقی جوان با معرفی برترین ها و ابلاغ حکم هومان اسعدی به عنوان دبیر دوره بعدی این جشنواره در تالار وحدت به کار خود پایان داد.


به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره موسیقی جوان شامگاه27شهریور با حضور علی مراد خانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی رضا پاشایی سرپرست دفتر موسیقی، هومان اسعدی دبیر جشنواره و علی ترابی دبیر اجرایی جشنواره و همچنین با حضور هنرمندان و بسیاری از اهالی موسیقی برگزار شد.

دبیر هفتمین جشنواره موسیقی جوان در مراسم اختتامیه گفت: جشنواره موسیقی جوان می تواند پایدارترین جشنواره موسیقی کشور باشد چرا در آن شماری از استعدادهای جوان که آینده سازان موسیقی کشورمان هستند شرکت می کنند.

هومان اسعدی افزود: این جشنواره پس از6سال وقفه، با محوریت موسیقی اصیل ایرانی و بر دو پایه تکنوازی و تک خوانی تدارک دیده و برگزار شد.

وی اضافه کرد: با توجه به محوریت این جشنواره که بر موسیقی اصیل ایرانی است شورای علمی و سیاست گذاری متشکل از استادان برجسته کشورمان تشکیل شد و نظرات این شورا برای برگزاری جشنواره تدوین شد.

دبیر هفتمین جشنواره موسیقی جوان گفت: پس از فراخوان، 749 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که کمیت آثار رسیده حاکی از استقبال موسیقیدانان جوان از این جشنواره دارد؛ در ادامه با رای شورای انتخاب آثار، 149اثر که64 اثر از تهران و85 اثر از شهرستان ها ارسال شده بود به مرحله نهایی راه یافت. در نهایت نیز این جشنواره از22تا27شهریور در تالار رودکی برگزار شد.

در این مراسم3 نفر از منتخبان هفتمین دوره جشنواره موسیقی جوان در بخش های آواز، تار و نی به طور جداگانه برنامه ای را برای حاضران در سالن اجرا کردند.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در این مراسم گفت: حس خوبی دارم که می بینم کسانی که بهترین های موسیقی هستند داوران این جشنواره شده اند و با وجود این افراد، آنچه در مورد جنبه های مختلف یک جشنواره موسیقی نیاز است در نظر گرفته می شود.

علی مراد خانی افزود: هفتمین جشنواره موسیقی جوان در جایگاه خود امکانی شد تا به طور تخصصی تر از منظر آن موسیقی را ببینیم، من نیز همین جا قول می دهم که برگزار شدن این جشنواره را با دقت بیشتری پیگیری کنم.

در بخش پایانی مراسم اختتامیه نیز با حضور استادان پیشکسوت موسیقی جوایز و تندیس های برگزیدگان هفتمین جشنواره موسیقی جوان اهدا شد.

تارا پیراینده ضمن کسب عنوان اول شاخه تار نوازی گروه سنی«الف(10 تا 15سال)» به عنوان پدپده جشنواره معرفی شد.

تارا پیراینده جایزه نقدی خود را که به مبلغ دو میلیون تومان تعیین شده بود در حرکتی انسان دوستانه به کودکان سرطانی اهدا کرد. انجمن موسیقی ایران نیز جایزه ویژه ای را به این نوازنده جوان اهدا کرد.برچسب ها: