امروز ؛ تعطیلی مدارس ابتدایی استان تهران به جز دو شهر
۱۳۹۲\۰۹\۰۵ - ۸:۱۶ PM


کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران اعلام کرد: مهدهای کودک ، پیش دبستان و دبستان های استان تهران به جز شهرهای فیروزکوه و دماوند امروز تعطیل است.


به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، همچنین طبق مصوبه کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران، امروز طرح زوج و فرد خودروها از در منازل از ساعت6:30 تا 16 اجرا می شود.

از دیگر مصوبات جلسه کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران می توان به توقف تمام فعالیت های کارخانه های شن، ‌ماسه و سیمان و مسابقات ورزشی در محیط های باز اشاره کرد.

تشدید اعمال محدودیت های ترافیکی از جمله جلوگیری از تردد خودروهای آلاینده و فروش روزانه طرح ترافیک در این جلسه به تصویب رسید.

در این جلسه مصوب شد، همه فعالیت های عمرانی در شهر تهران تا اطلاع بعدی متوقف شود و همچنین فعالیت های ورزشی در دبیرستان ها نیز تعطیل است.

در این جلسه تصویب شد در شرایط اضطرار آلودگی هوای تهران، تیم های ویژه هلال احمر و اورژانس تهران در سطح استان مستقر شود.

دبیر کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران در این جلسه اعلام کرد: هوای تهران به مرز اضطرار رسیده است و آلایندگی هوای تهران فردا تشدید خواهد شد.

حیدرزاده گفت: با تعامل با قوه قضائیه،  وزارت نیرو و شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی از دیروز استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه بعثت متوقف شد و شرکت های توانیر و شرکت پخش و پالایش موظف شدند گاز را برای این نیروگاه تامین کنند.

استقرار آمبولانس در برخی میادین تهران

مرکز اورژانس تهران برای امدادرسانی به شهروندان تهرانی در روزهای آلوده هوا پنج دستگاه اتوبوس آمبولانس در پنج میدان شهر تهران مستقر کرده است.

اتوبوس آمبولانس ها امروز و فردا از ساعت 9 تا 19 در میدان های تجریش، انقلاب، آزادی، راه آهن و امام خمینی(ره) مستقرند و خدمات بهداشتی و درمانی اورژانسی و فوریتی به مراجعه کنندگان ارانه می کنند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم اعلام کرده است با توجه به آلودگی هوا در تهران، مبتلایان به بیماری های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از خانه بپرهیزند و افراد دیگر هم باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از خانه را کاهش دهند.برچسب ها: