آزمایش موفقیت آمیز موشک بالستیک برد بلند بارانی
۱۳۹۲\۱۱\۲۲ - ۶:۴۴ AM

آزمایش موفقیت آمیز موشک بالستیک برد بلند بارانی

متخصصان افتخارآفرین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سازمان صنایع هوافضا و سازمان صنایع دفاع توانستند نسل جدید موشک بالستیک برد بلند بارانی را با موفقیت آزمایش کنند.


به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع با تبریک 35 امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: نسل جدید موشک بالستیک برد بلند زمین به زمین با سر جنگی بارانی برای انهدام جنگ افزارها و تجهیزات نظامی دشمن طراحی و تولید شده است.

سردار دهقان افزود : گریز از سامانه های ضد موشکی دشمن ، قابلیت تخریب اهداف گسترده و امکان تخریب چند هدف مجزا از یکدیگر از ویژگیهای این موشک است.

در ادامه این مراسم از موشک هدایت شونده لیزری هوا به سطح و سطح به سطح بینا نیز رونمایی شد.

رونمایی از موشک هدایت لیزری "بینا"

موشک هدایت لیزری هوا به سطح و سطح به سطح با نام "بینا" در مراسمی با حضور وزیر دفاع رونمایی شد.

در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی موشک هدایت لیزری بینا پس از  آزمایش های موفقیت آمیز رونمایی و به بهره برداری رسید.

سردار سرتیپ حسین دهقان گفت: موشک بینا هدایت شونده لیزری است که قابلیت شلیک از هواپیماها و انواع سکوهای پرتاب زمینی را داراست. 

وزیر دفاع افزود: این موشک قادر است اهداف مهمی از جمله پل ها، تانک ها، ادوات جنگی و مراکز فرماندهی دشمن را به دقت مورد اصابت قرار دهد. 

سردار دهقان گفت: سرعت عمل فوق العاده زیاد در از بین بردن اهداف مورد نظر، نگهداری آسان و  قدرت سریع بکارگیری و عملیاتی شدن از ویژگی های مهم موشک هدایت لیزری بیناست.

پیام تبریک رییس جمهور به مناسبت آزمایش موفقیت آمیز نسل جدید موشک بالستیک

رییس جمهور در پیامی آزمایش موفقیت آمیز نسل جدید موشک بالستیک برد بلند توسط دانشمندان این مرز و بوم را به فرمانده معظّم کل قوا، دانشمندان و صنعتگران صنعت دفاعی و مردم شریف ایران تبریک گفت.متن کامل پیام حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح  است:


بسم‌الله الرحمن الرحیم


ملت شریف و بزرگوار ایران


در آستانه یوم‌الله 22 بهمن ماه و همزمان با آغاز سی و ششمین سال عمر با برکت جمهوری اسلامی ایران، فرزندان مجاهد و دانشمند شما موفق شدند نسل جدید موشک بالستیک برد بلند را با موفقیت آزمایش کنند. 


این دستاورد را به محضر فرمانده معظّم کل قوا و شما مردم بزرگوار و غیور ایران اسلامی، دانشمندان و صنعتگران صنعت دفاعی و نیروهای مسلح تبریک می‌گویم.


بدون تردید اراده رهبری عزیز و ملت شریف ایران بر پیمودن مسیر عزت و اقتدار، خلل ناپذیر بوده و به فضل الهی و نصرت او پیروزی از آن ملّت ماست.


حسن روحانی


رییس جمهوری اسلامی ایران 


برچسب ها: