ادامه جستجو برای یافتن هواپیمای ناپدید شده مالزیایی
۱۳۹۲\۱۲\۱۸ - ۱۱:۰۳ AM


جستجوها برای یافتن اثری از هواپیمای مسافربری ناپدید شده مالزی همچنان ادامه دارد.


به گزارش واحد مرکزی خبر، با گذشت بیش از 24 ساعت از ناپدید شدن هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مالزی و با وجود عملیات گسترده بین‌المللی، هنوز هیچ اثری از هواپیمای ناپدید شده پیدا نشده است.

همزمان در آب های منطقه هم گروه‌های تجسس از کشورهای مختلف به جستجو ادامه می‌دهند.

هم اکنون 15 بالگرد و هواپیما، شش کشتی نیروی دریایی و سه شناور نگهبانی ساحلی در عملیات جستجو بکار گرفته شده‌اند.

رئیس بخش حمل و نقل هوایی مالزی اعلام کرد: با اعزام هواپیماها و کشتی‌های بیشتر به منطقه ، عملیات جستجو برای یافتن هواپیمای خطوط هوایی مالزی ادامه دارد.

داتو عبدالرحمن اظهرالدین صبح روز یکشنبه در یک مصاحبه مطبوعاتی افزود: عملیات جستجو از شنبه شب تا صبح روز یکشنبه به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است.

وی گفت: خبری برای گزارش کردن وجود ندارد و تاکنون تیم‌های امداد و نجات فعال در دریای جنوبی چین و در محلی که هواپیما در آن از دید رادارها ناپدید شده هیچ چیز جدیدی پیدا نشده ‌است.

این مقام مالزیایی اظهار داشت: علاوه بر هواپیماه‌های گشت و جستجو ، یک کشتی نیروی دریایی نیز شنبه شب تا صبح روز یکشنبه در حال جستجوی هواپیمای ناپدید شده بوده‌اند اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

بررسی‌ها درباره احتمال تروریستی بودن این حادثه هم آغاز شده است.

حشام الدین حسین وزیر حمل ونقل مالزی امروز (یکشنبه) اعلام کرد: سرویس‌های امنیتی این کشور بر روی دو مسافری تمرکز کرده‌اند که برای سوار شدن به هواپیما از گذرنامه‌های اروپایی مسروقه استفاده کرده‌اند و بیم آن می‌رود عاملان  حمله‌ باشند، به موازات این، همه سرویس‌های اطلاعاتی مالزی بسیج شده‌اند و در این خصوص به همه آژانس‌های ضد تروریسم کشورهای مربوط به این ماجرا، اطلاع رسانی شده است.

استفاده از دو گذرنامه مسروقه برای سوار‌ شدن به هواپیمای ناپدید شده مالزی، نگرانی‌هایی در زمینه تروریستی ‌بودن این حادثه را در پی داشته است. بامداد دیروز هواپیمای مسافربری بویینگ 777 خطوط هوایی مالزی که با 239 مسافر از کوالالامپور عازم پکن بود، بر فراز ویتنام ناپدید شد.برچسب ها: