دومين جشنواره خوشنويسي قلم؛ شهريور
1391\04\18 - 3:06 PM

تهران / واحد مرکزی خبر / مکتوب 1391/04/18
دومین جشنواره خوشنویسی قلم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و شمال تهران ، شهریور امسال در سطح منطقه ای برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار ما رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و شمال تهران در نشست خبری با اعلام این خبر افزود : تشویق و تقویت انگیزه در نسل جوان و هنرمندان مستعد، کشف استعدادها و شناسایی ظرفیت های موجود و بهره مندی از تجارب هنری هنرمندان شاخص و انتقال آنها به نسل جوان در قالب نمایش آثار برگزیده از اهداف برگزاری این جشنواره است.
حجت الاسلام و المسلمین ناصر وکیلی، تجلیل از هنرمندان پیشکسوت و گسترش و معرفی هنر فاخر خوشنویسی در قالب برنامه های جنبی متنوع جشنواره را از دیگر اهداف برگزاری دومین جشنواره خوشنویسی قلم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و شمال تهران بیان کرد.
وی با بیان اینکه نخستین جشنواره خوشنویس قلم در سطح استانی برگزار شد گفت : جشنواره امسال از استانی به منطقه ای تبدیل شد و این جشنواره شامل استان های مازندران، مرکزی ، قم ، سمنان و البرز هم می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و شمال تهران ابراز امیدواری کرد جشنواره بعدی خوشنویسی قلم در سطح ملی برگزار شود.
وی با بیان اینکه دومین جشنواره خوشنویسی قلم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و شمال تهران در سه بخش نستعلیق، شکسته نستعلیق و نقاشی خط (گرایش های نوین) برگزار می شود افزود : از اردیبهشت برای دریافت آثار فراخوان داده شد.
حجت الاسلام و المسلمین ناصر وکیلی با اشاره به اینکه محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی وجود ندارد گفت : شرکت در هر سه بخش مسابقه برای شرکت کنندگان مجاز است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و شمال تهران افزود : همه آثاری که در بخش مسابقه شرکت می کنند باید در سال های 90 و 91 خلق شده باشند و آثار سالهای گذشته و تکراری داوری نمی شوند.
وی با بیان اینکه هیات داوری شامل بهترین استادان خوشنویسی، آثار را داوری می کنند اضافه کرد : حداکثر مهلت تحویل آثار به دبیرخانه جشنواره 25 مرداد است و دریافت آثار در ساعت اداری و در محل دبیرخانه جشنواره به نشانی تهران- انتهای بزرگراه آیت الله حکیم-میدان المپیک-جنب مسجد جامع المهدی- طبقه فوقانی کتابخانه حضرت فاطمه زهرا (س) و با ارائه رسید انجام می شود.
حجت الاسلام و المسلمین ناصر وکیلی با اشاره به اینکه اطلاعات بیشتر در این باره در نشانی اینترنتی www.ershadshemiranat.ir درج شده است گفت : آثار راه یافته به این جشنواره 13 شهریور در نمایشگاهی در فرهنگسرای نیاوران در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه مراسم پایانی دومین جشنواره خوشنویس قلم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و شمال تهران که شهریور برگزار می شود افزود : در این مراسم به نفرات اول تا سوم هر بخش جوایز نفیس نقدی، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و همچنین به پنج نفر از صاحبان آثار برگزیده هیات داوران در هر رشته جوایز نقدی و لوح یادبود و به همه آثار پذیرفته شده گواهی شرکت در جشنواره اهدا می شود.