رونمايي از طرح "چادر مانتو" با نام سرير
1391\05\07 - 7:51 PM

تهران/واحد مرکزی خبر/علمی و فرهنگی 1391/05/07
نخستین طرح quotation mark چادر مانتو quotation mark با نام سریر در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار ما، این طرح ترکیبی از پوشش چادر و مانتو است که خانم فاطمه عظیمی آن را طراحی کرده است.
خانم عظیمی در حاشیه رونمایی از طرحش در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: برای طرح چادر مانتو سریر 3 الی 4 ماه وقت گذاشته تا به این طرح رسیده ام.
طراح چادر مانتو سریر درباره علت انتخاب سریر برای طرحش نیز افزود: سریر به معنای تخت پادشاهی است و از آنجا که تخت پادشاهی برای پادشاه امنیت می آورد حجاب به ویژه چادر نیز برای زن مایه آسایش و آرامش است به همین خاطر نام آن را سریر گذاشتم.
سهرابی دبیر اجرایی کار گروه مد و لباس نیز در حاشیه رونمایی از سریر در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: طراح این طرح مبلغ 45 هزار تومان را برای فروش آن پیشنهاد داده است که با هماهنگی های انجام شده با خانم عظیمی در این نمایشگاه با 10 تا 15 درصد تخفیف به علاقه مندان عرضه خواهد شد.
شاه آبادی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در همین رابطه به خبرنگار ما با اعلام تولید انبوه سریر از سوی تولید کنندگان خاطر نشان کرد:‌بسترسازی لازم برای تجاری سازی این محصول فراهم شده و هر اندازه نیاز بازار باشد تولید خواهد شد.
وی درباره ثبت مالکیت معنوی طرح چادر مانتو سریر نیز گفت: سریر با موفقیت در کارگروه مد و لباس به نام خانم فاطمه عظیمی ثبت شد و از این پس هر فردی در داخل و خارج از کشور طرحی را به کارگروه ارائه دهد در این کارگروه مالکیت معنوی و امتیاز به نامش به ثبت خواهد رسید.
شاه آبادی در پایان تاکید کرد: اتحادیه تولید کنندگان و پوشاک به طور جدی آمادگی خود را برای تامین بازار اعلام کرده اند و علاوه بر آن پوشش های چادر از نوع متفاوتش نیز در جشنواره های آینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی خواهد شد و به تولید انبوه خواهد رسید.
در مراسم رونمایی از طرح چادر مانتو سریر که در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد اعضا کارگروه مد و لباس و جمعی از بازیدکنندگان نمایشگاه حضور داشتند.
همچنین 42انواع چادر و مانتو نیز در ا ین نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.
صدا و تصویر دارد