العالم:عراقي ها مقابله با عاملان توهين به پيامبر اسلام(ص) را خواستار شدند
1391\06\24 - 1:57 AM

تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1391/06/24
00:15:53.08
شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد: شهروندان عراقی ضرورت اتخاذ اقدامات قاطع را برای مقابله با عاملان توهین به پیامبر اسلام(ص) خواستار شدند.
به گزارش این شبکه،شماری از شهرهای عراق نظیر بغداد،کوت و نجف اشرف شاهد تظاهرات هزاران نفر از عراقی علیه فیلم موهن آمریکایی علیه پیامبر اسلام(ص) بوده است. تظاهرکنندگان عراقی از کشورهای اسلامی خواستند با این اقدامات موهن مقابله کنند و بر ضرورت تعقیب قضایی چنین افرادی تاکید کردند.
فاضل البدیری خبرنگار این شبکه در نجف اشرف در گزارشی در این زمینه افزود: بار دیگر شخصیت رسول اکرم (ص) مورد اهانت قرار گرفت و بار دیگر شهروندان شهر نجف، چنین اقدامات علیه مقدسات اسلامی را محکوم کردند. در تظاهراتی که با حضور صدها تن از روحانیون، دانشجویان و استاتید حوزه و شهروندان در شهر نجف برگزار شود، تظاهرکنندگان دولت های استکباری را عامل حمله سازمان یافته به شخصیت رسول اعظم(ص) دانستند. تظاهرکنندگان که شعارهایی علیه عاملان تولید این فیلم موهن سر می دادند از کشورهای حامی آنان خواستند عذرخواهی و از ادامه حملات به مقدسات اسلامی خودداری کنند. تظاهرکنندگان تاکید کردند اسلام باقی است و حضرت محمد(ص) تا ابد در دل مردم زنده خواهد بود.
عراقی ها افزودند چنین توهین هایی علیه پیامبر اعظم(ص) باعث پایبندی بیش از پیش مسلمانان به سیره حضرت رسول(ص) می شود و از مسلمانان جهان خواستند علیه چنین افکاری که اسلام را هدف قرار داده است،متحد شوند.
شیخ صالدق الحسناوی استاد حوزه علمیه نجف اشرف گفت: باید کشورهای اسلامی در مقابله با چنین اقداماتی وحدت داشته باشند و باید بدانند که آمریکا و اسرائیل و انگلیس دشمنان حقیقی امت اسلامی هستند.
علی الرفیعی معاون استاندار نجف گفت: همه از کسانی که به شخصیت بزرگ حضرت رسول(ص) توهین کردند می خواهیم عذرخواهی کنند و دیگر به چنین اقدامی دست نزنند.
محمد الفتلاوی عضو شورای استاندای نجف گفت: باید همه کسانی که به رسول اعظم(ص) توهین کردند محاکمه و مجازات شوند.
یک شهروند عراقی گفت: تلاش آنان برای توهین به حضرت رسول(ص) و اسلام هیچ سودی ندارد و این اقدامات ناشی از ضعف و احساس شکست است.
خبرنگار این شبکه بیان داشت: عراقی ها به شدت با توهین به مقام حضرت رسول(ص) و دین اسلام مخالفت کردند. عراقی ها خواهان فراهم شدن سازوکارهایی مطمئنی شدند که دیگر چنین اقدامات موهنی رخ ندهد.
00:18:46.23