سامانه مديريت آموزش و يادگيري فرهنگيان آغاز به کار کرد
1391\10\04 - 3:54 PM

تهران / واحد مرکزی خبر / مکتوب 1391/10/04
رئیس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش از آغاز به کار سامانه جامع مدیریت آموزش و یادگیری فرهنگیان quotation mark Ltms quotation mark quotation mark خبر داد.
اسدالله اسدی گرمارودی در مصاحبه با خبرنگار ما افزود : این سامانه که به شکل آزمایشی در 15 استان فعال شده ، تحت وب و برخط است و معلمان با ورود به آن می توانند دوره های ضمن خدمت مورد نیازشان را به شکل الکترونیکی انتخاب کنند.
وی گفت: در این سامانه، مجموعه دوره های آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان رصد و مشخص
می شود و اطلاعات آن درباره دوره های گذرانده شده معلمان به ارتقای مدرک و گواهینامه
آموزشی آنان کمک می کند.
اسدی گرمارودی با اشاره به اتصال این سامانه به سامانه پرسنلی آموزش و پرورش افزود: به این علت ، معلمان با استفاده از کد رهگیری خود می توانند از هر جای کشور کارنامه دوره های ضمن خدمت آموزشی خود را ببینند و مدیریت کنند.
وی گفت: در این سامانه ، فهرست دوره های عمومی و تخصصی در دسترس معلمان است و به آنان اجازه داده شده است متناسب با نیازشان، دوره های عمومی و تخصصی را انتخاب کنند و دوره های آموزشی نیز متناسب با فراوانی شرکت کنندگان در سطوح منطقه ای ، استانی یا کشوری برگزار می شود.
اسدی گرمارودی افزود: دوره های آموزشی ضمن خدمت ممکن است به شکل برگزاری کلاس و شرکت حضوری معلمان یا مبتنی بر متون الکترونیکی باشد که در اختیار معلمان آنان قرار می گیرد تا پس از مطالعه آن در آزمون شرکت کنند.
وی اضافه کرد: در پایان هر دوره آموزشی ضمن خدمت نیز آزمون برگزار می شود که ممکن است به شکل مجازی و از طریق همین سامانه باشد یا آزمون های حضور برگزار شود.
اسدی گرمارودی گفت: سامانه مدیریت آموزش و یادگیری فرهنگیان تا 45 روز آینده در همه استان ها فعال و به طور رسمی رونمایی می شود.
مدیریت یکپارچه آموزش های ضمن خدمت ، توسعه فرصت یادگیری مشارکتی ، ارتقای عدالت
آموزشی در نیروی انسانی ، پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی در اعتبارات مالی، زمان و انرژی عوامل اجرایی از اهداف ایجاد این سامانه اعلام شده است.