ژان فرانسوا کوپه خواستار حل و فصل اختلافات در او ام پ شد
1391\10\12 - 4:18 PM

تهران / واحد مرکزی خبر / اقتصادی 1391/10/11
ژان فرانسوا کوپه که به همراه فرانسوا فیون نخست وزیر سابق فرانسه برای رهبری حزب راستگرای اتحاد برای جنبش مردمی(او ام پ UMP ) تلاش می کنند روز دوشنبه از این حزب خواست اختلافات و تلخی ها را کنار گذارد و به سال دو هزار و سیزده به عنوان سال پیروزی نگاه کند.
کوپه و فیون در نتیجه انتخابات درون حزبی اتحاد برای جنبش مردمی دچار اختلاف نظر شدند.
انتخابات درون حزبی او ام پ در هجدهم نوامبر سال دو هزار و دوازده برگزار شد و کمیسیون انتخابات، ژان فرانسوا کوپه را برنده این انتخابات اعلام کرد . اما فرانسوا فیون، نخست وزیر سابق فرانسه و رقیب کوپه، نتیجه این انتخابات را رد کرد. اختلاف نظر این دو نامزد ،باعث اختلاف شدیدی در این حزب و طرفداران آن شد و همین امر ، او ام پ را که اصلی ترین حزب دست راستی در فرانسه است در آستانه انشقاق قرار داد تا اینکه با میانجگیری شخصیت های برجسته آن مانند آلن ژوپه وزیر امور خارجه فرانسه و نیکلا سارکوزی رئیس جمهوری سابق فرانسه و مذاکرات فشرده، فیون و کوپه توافق کردند انتخابات درون حزبی دیگری در سال دو هزار و سیزده برگزار شود.
به گزارش خبرگزاری رویترز از پاریس، کوپه، شهردار شهر موMeaux در پیام تبریک سال نو که در پایگاه اینترنتی حزب او ام پ منتشر شد اعلام کرد فرانسه اکنون بیشتر از هر زمان دیگری به یک او ام پ منسجم و متحد برای مقابله با چپگرایان نیاز دارد. چپگرایانی که با عملکرد اقتصادی نادرست خود، بحرانهای متعددی در کشور به وجود می آورند.
وی با اشاره به شکست حزب او ام پ در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی سال دو هزار و دوازده و با اشاره به اختلافات شدیدی که درنتیجه انتخابات درون حزبی او ام پ در همین سال به وجود آمد گفت:« ما باید صفحه اختلافات و تلخی ها را برای همیشه ورق بزنم. البته منظور من از بیان ورق زدن اختلافات و تلخی ها این نیست که همه چیز را فراموش کنیم زیرا ما باید از گذشته درس بگیریم تا دیگر هرگز با چنین تلخی هایی در زندگی سیاسی مان مواجه نشویم. اما در همین حال باید راه بخشش، وحدت و روحیه کار دسته جمعی را نیز در پیش گیریم.
162/136