تصويري/ متهمان تجاوز به دختر دانشجوي هندي، بزودي در دادگاه محاکمه مي شوند
1391\10\14 - 11:59 AM

تهران / واحد مرکزی خبر / اجتماعی 1391/10/14
00:00:00.00
رسیدگی به اتهامات شش مظنون در پرونده تجاوز به دختر بیست و سه ساله هندی بزودی آغاز خواهد شد.
به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر، همزمان با افزایش جنجال ها درباره لزوم تشدید قوانین جزایی برای تجاوز به عنف در هند، بررسی اتهامات شش فرد مظنون به تجاوز جنسی به دانشجوی دختری در این کشور امروز در یکی از دادگاه های دهلی نو آغاز خواهد شد. این دانشجوی دختر بیست و سه ساله که در تاریخ شانزدهم دسامبر هنگام سفر با اتوبوس، هدف حمله وحشیانه شش مرد قرار گرفته بود ، روز بیست و نهم دسامبر بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان درگذشت.
همین مسئله، خشم مردم هند را درباره نبود ایمنی برای زنان و بی تفاوتی دولت هند که قاطعانه در این زمینه اقدام نمی کند، برانگیخته است. افراد مظنون در این حادثه هم اینک بازداشت شده اند و پلیس نیز احتمالاً هفته آینده آنها را به قتل متهم خواهد کرد. دادستانان نیز احتمالاً برای متهمان بزرگسال در این پروند، حکم اعدام درخواست خواهند کرد.
اعتراض های اخیر در هند، سیاستمداران این کشور را که با آرمان ها و خواسته های طبقه متوسط بیگانه شده اند، غافلگیر کرده است. همزمان با نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات سراسری هند در ماه ماه 2014، این برای نخستین بار است که مسئله حقوق زنان در این کشور به طور جدی مطرح می شود. فعالان حقوق زنان می گویند مردسالاری و خشونت های جنسی علیه زنان در بخش های وسیعی از هند رایج است و جرایمی مانند تجاوز، اسید پاشی، قتل های ناموسی، قاچاق انسان و ازدواج با دختران کم سن و سال رواج دارد. اما این بار شدت وحشی گری و آزار دختر دانشجو با میله آهنی که به اندام های داخلی وی آسیب زده است، خشم عمومی و بحث های گسترده را به همراه داشته است و مسئله حقوق زنان را به مسئله ای سیاسی بدل کرده است.
00:01:13.23