نامزدي رقيب اصلي چاوز براي انتخابات زودهنگام ونزوئلا
1391\12\21 - 6:07 AM


کاراکاس/ واحد مرکزی خبر 91/12/21

دقایقی پیش انریکه کاپریلس رادونسکی با حضور در محل کمیسیون ملی انتخابات ونزوئلا برای نامزدی در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری ونزوئلا نام نویسی کرد.
کاپریلس در انتخابات 16 مهر در رقابت با هوگو چاوز توانست در مقابل 55 درصد ارای چاوز، 45 درصد ارا را به خود اختصاص دهد که در نوع خود بی سابقه بود و تا قبل از آن هیچ نامزدی نتوانسته بود در انتخابت مختلف در برابر چاوز این میزان رای را تصاحب کند.
رقیب اصلی کارپیلس در انتخابات ونزوئلا، نیکلاس مادورو رییس جمهور موقت ونزوئلا خواهد بود که قرار است صبح دوشنبه به وقت محلی با حضور در کمیسیون ملی انتخابات ونزوئلا نام نویسی کند.
چاوز در اخرین پیام تلویزیونی اش قبل از عمل جراحی اخر، از مردم ونزوئلا خواست چنانچه نتوانست بعد از عمل جراحی به سلامت بازگردد، به نیکلاس مادورو رای بدهند.
مادورو ان زمان معاون اول چاوز بود.
همه احزاب مخالف دولت ونزوئلا، با وجود اختلاف نظرهای فراوان، برای انکه بتوانند مادورو را در روز 26 فروردین شکست دهند، انریکه کاپریلس رادونسکی چهل ساله را که هم اکنون استاندار میراندا مهمترین ایالت ونزوئلاست، به عنوان نامزد واحد و مورد اتفاق معرفی کرده اند، کاری که در انتخابات شانزده مهر نیز برای شکست چاوز انجام دادند، اما موفق نشدند.
نام نویسی برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری 26 فروردین 92 ونزوئلا، از صبح روز یکشنبه اغاز شد و تا پایان وقت روز دوشنبه به وقت محلی ادامه می یابد.
262