اعلام برنامه هاي بهداري کل ناجا در هفته نيروي انتظامي
1392\07\09 - 11:34 AM

تهران/ واحد مرکزی خبر/ اجتماعی 1392/07/09
برنامه های بهداری کل ناجا در هفته نیروی انتظامی اعلام شد.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ؛ رئیس بهداری کل ناجا در نشست خبری با خبرنگاران گفت: یکی از این برنامه ها اجرای طرح مردم یاری در 13 استان محروم و مرزی کشور است که با مشارکت سازمان های مردم نهاد مانند جمعیت هلال احمر ، سازمان بهزیستی ، دانشگاه های استان ها و وزارت بهداشت برگزار می شود.
سردار سرتیپ دکتر مجیدی افزود: در این طرح مردم منطقه به طور رایگان ویزیت و درمان می شوند.
وی گفت: طرح مردم یاری در استان های چهارمحال و بختیاری ، ایلام ، هرمزگان ، بوشهر ، کهگیلویه و بویراحمد ، خراسان جنوبی ، کردستان ، کرمانشاه ، خوزستان ، کرمان ، آذربایجان غربی ، سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی اجرا می شود.
سردار مجیدی افزود: از هر استان شهرهای محروم تر انتخاب شده اند و کار همیاری ، خدمات رسانی و درمانی و امدادی انجام می شود.
وی گفت: از دیگر برنامه های هفته ناجا ، افتتاح کلینیک فرماندهی انتظامی شرق تهران در پیشوا است.
سردار دکتر مجیدی افزود: این کلینیک با مساحت حدود هزار و 200 متر مربع تجهیز شده است و دارای درمانگاه به صورت پلی کلینیک که با اطاق عمل ، اورژانس ، بخش های رادیولوژی ، دندانپزشکی ، آزمایشگاه های مواد مخدر و طبی و درمانگاه های تخصصی است.
وی گفت: از دیگر برنامه های هفته ناجا ، برگزاری هفتمین کنگره دندانپزشکی نیروهای مسلح به میزبانی بهداری نیروی انتظامی است که از 17 تا 19 مهر برگزار می شود.
سردار مجیدی افزود: تاکنون حدود هزار دندانپزشک برای شرکت در این کنگره ثبت نام کرده اند و از کنگره چهارم به بعد علاوه بر دندانپزشکان نیروهای مسلح ، دندانپزشکان غیر نیروهای مسلح هم اجازه شرکت در این کنگره را دارند.
وی گفت: این کنگره 12 امتیاز بازآموزی برای دندانپزشکان شرکت کننده دارد که در محل سالن همایش های صدا و سیما برگزار می شود.
سردار مجیدی افزود: از دیگر برنامه ها ویزیت رایگان با حضور پزشک عمومی و دندانپزشک در طول هفته ناجا در تمام مراکز درمانی نیروی انتظامی در کل کشور است.
وی گفت: از دیگر برنامه ها برپایی چادر برای ارائه خدمات درمانی سرپایی مانند کنترل قندخون و فشارخون برای همه مردم است.
سردار مجیدی افزود: برگزاری کلاس های بهداشت روان برای خانواده های نیروی انتظامی در هفته ناجا از دیگر برنامه ها است.
وی گفت: عیادت از بیماران بستری در بیمارستان ها و همچنین قدردانی از بازنشستگان و خانواده کارشناس ناجا در هفته نیروی انتظامی از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته ناجا است.
هفته نیروی انتظامی، از سیزدهم نا نوزدهم مهر است.
صدا و تصویر دارد