توان رقابت پذيري «محصولات ساخت فرانسه» کاهش يافته است
1392\07\20 - 12:16 AM

تهران / واحد مرکزی خبر / اقتصادی 1392/07/20
00:48:49.12

رئیس هیئت مدیره جنرال الکتریک فرانسه و معاون بین المللی این شرکت معتقد است کاهش توان رقابت پذیری صنایع تولیدی در فرانسه، باعث آسیب وارد شدن به «محصولات ساخت فرانسه» شده است.
شبکه خبری فرانس24 در گزارشی درباره محصولات ساخت فرانسه اعلام کرد آرنو مونته بورگ وزیر بهبود صنایع فرانسه با چاپ عکس خود در نشریات فرانسوی در حالی که یکی از «محصولات ساخت فرانسه»را در دست دارد،به تبلیغ برای محصولات کشورش در داخل کشور پرداخته است.
این مسئله از آنجا مهم و در عین حال دشوار است که میزان مالیات ها در فرانسه خارج از تناسب افزایش یافته و این امر خشم شرکت ها و صنایع تولیدی را در این کشور برانگیخته است.
«کلرا گیمار» رئیس هیئت مدیره جنرال الکتریک فرانسه و معاون بین المللی این شرکت گفت فرانسه به طور کلی در خارج از کشور وجهه خوبی دارد. مهندسان ، دانشمندان،نویسندگان و سینماگران بزرگی دارد.دانش،فناوری ،فرهنگ و ادبیات فرانسه برای مردم جهان شناخته شده است. اما از نظر اقتصادی، محصولات و کالاهای این کشور، نمی توانند با دیگر شرکت ها خوب رقابت کنند.بی جهت نیست که کشور این چنین دچار کسری بودجه عمومی شده است.این کارشناس افزود فرانسه ازنظر شیوه تبلیغ برای کالاهایش ضیعف عمل کرده است.
این اقتصاددان فرانسوی خاطرنشان می کند فرانسه امروز از نظر اقتصادی به مانند کودک ضعیفی به نظر می رسد.دلیل آن هم این است که 56 درصد کل تولید ناخالص داخلی آن،صرف هزینه های عمومی می شود،کسری بودجه آن به سه و هفت هم درصد و میزان بیکاری در آن نیز به بیش از 10 درصد رسیده است. وی افزود این دلایل و شواهد نشان می دهد فرانسه بر خلاف مسیر حرکت اقتصاد جهان حرکت می کند.وی افزود دولت فرانسه با وضع مالیات های سنگین بر درآمدهای بالا، در واقع بخش های تولید ثروت را از بین می برد.
رئیس هیئت مدیره جنرال الکتریک فرانسه خاطر نشان کرد مالیات ها در این کشور آنچنان بالا رفته است که برای شرکت های تولیدی و افراد مولد ثروت، منزجر کننده شده است.
00:59:38.22
00:59:43.22