فقر در ميان کودکان آلماني افزايش يافته است
1392\08\18 - 12:28 PM

تهران / واحد مرکزی خبر / اقتصادی 1392/08/17
با وجودی که آلمان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است ، بسیاری از کودکانش در فقر زندگی می کنند.
صندوق کودکان سازمان ملل متحد ( یونیسف ) به تازگی در گزارشی این مسئله را تایید کرده است.
حدود ده درصد دختران و پسران آلمانی در خانواده هایی زندگی می کنند که درآمد آنها زیر خطر فقر است.
بر اساس آماری که نشریه منیجر Manager اوایل اکتبر منتشر کرد ، میزان دارایی های صد ثروتمند برتر آلمان در دوازده ماه گذشته پنج و دو دهم درصد افزایش یافته و به رقم بی سابقه 336 میلیارد و 600 میلیون یورو معادل 449 میلیارد و 800 میلیون دلار رسیده است.
آمارها نشان می دهد هشت و شش دهم درصد کودکان تجربه طولانی مدتی از فقر داشته اند که ممکن است زندگی آینده آنها را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.
بیش از یک میلیون جوان بیش از یک سوم دوران کودکی و نوجوانی خود را در فقر سپری کرده اند.
کریستین اشنایدر مدیر اجرایی یونیسف در آلمان گفت : « باعث تاسف است که آلمان قادر نیست اوضاع مادی کودکان و نوجوانان خود را بهبود ببخشد. »
وضع کودکانی که بر هر دلیلی پدر یا مادر ندارند بسیار بدتر و تعداد آنها رو به افزایش است.
در سال 1996 میلادی از هفت خانواده آلمانی ، یک خانواده با کمک پدر یا فقط مادر اداره می شد اما در سال 2009 میلادی از هر پنج خانواده ، یک خانواده با چنین شرایطی روبرو بود.
بسیاری از مادران مجرد به صورت نیمه وقت یا تمام وقت کار می کنند اما به دلیل درآمد کم نمی توانند فرزندانشان را در فعالیت های ورزشی یا فرهنگی شرکت دهند.
آنها حتی برای رسیدن به تکالیف مدرسه فرزندانشان وقت کافی ندارند.
علاوه بر اینها ، افزایش فقر در میان کودکان موجب افزایش جرم و جنایت می شود.
آمار پلیس آلمان نشان می دهد در سال 2011 میلادی شش و هفت دهم درصد نوجوانان 14 تا هجده ساله مرتکب جرم های مختلفی از جمله سرقت از فروشگاهها شده اند.
به گزارش پایگاه اینترنتی ورلد سوسیالیست ، در نتیجه یونیسف از سیاستگذاران در آلمان خواسته است به طور قاطع با معضل فقر در میان کودکان برخورد کنند.
106/131