امروز: 16 آذر 1399 -
اعلام کد در بیمارستان، اعلام وضع بحرانی بیماری است که نیازمند احیاست. تلاش‌های بی وقفه برای احیای بیمار صورت می‌گیرد، اما با توجه به گروه پر خطر در بیماران مبتلا به کرونا امید به بازگشت بسیار کم است.
عکاس :مهدی اللهیار بیگی
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۳:۳۳

 

به گزارش گروه عکس خبرگزاری صدا و سیما ؛ اعلام وضع بحرانی بیماران بیمارستانی با اعلام کد، در صورت پاسخ ندادن احیاء در بیمار و تایید پزشک، بهیاران وظیفه آماده کردن بیمار فوت شده را برای انتقال به سردخانه دارند و سپس باید تخت را طبق دستورالعمل ها پاکسازی و برای بیمار بعدی آماده کنند ، فرایندی سخت  به ویژه در وضعیت هشدار و یا قرمز کرونا، چرا که در طول یک شیفت کاری با ۴ تا ۱۲ بیمار فوت شده روبرو می شوند، امری به لحاظ روحی و جسمی سخت، که فشار مضاعف بر این بخش از کادر درمان می آورد. از این رو این نکته حائز اهمیت است که بدانیم بخش بزرگی از این بهیاران نیروهایی هستند که با بدترین شیوه قرارداد کاری در خدمت بیمارستانهای علوم پزشکی هستند، قراردادهای موسوم به ۸۹ روزه، با کمترین خدمات رفاهی و این گویای فرار از مسئولیت وزارت بهداشت است. باوجود حمایت های معنوی متعدد مقام معظم رهبری  و قدردانی از زحمات این نیروها و باوجود نیاز به جذب نیرو و کمبود شدید نیروی انسانی مجرب در بخش پرستاری و بهیاری طبق آمارهای منتشر شده و بازنشسته شدن تعداد زیادی از نیروهای پرستاری و بهیاری ، شاهد هیچ تغییر وضعیتی در جذب و قرارداد این نیروهای در خطر آسیب نیستیم .

 

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مرتضی سوخکیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰/۰۰/۰۰ - ۰۴:۰۶
0
1
با عرض سلام و تشکر از شما
زمانی که اطلاعات عمومی و تخصصی مردم جامعه نسبت به حوادث، اتفاقات و بحران های غیر قابل پیش بینی محدود است، قدرت تجزیه و تحلیل و راههای مبارزه با این حوادث برای آنها تقریبا غیر ممکن است و این باعث می شود روند زندگی عادی مردم دچار چالش شود به گونه ای که هیچ راه نجاتی برای آنها وجود نداشته باشد.

در این شرایط کارشناسان، متخصصان و اصحاب رسانه می توانند به زبان ساده به گونه ای که برای همه اقشار جامعه قابل درک و فهم باشد، اطلاعات مفیدی را در اختیار مردم قرار دهند تا مردم بتوانند از بحران ایجاد شده به سلامت عبور کرده و زندگی روزمره و سلامت آنها دچار چالش نگردد.

پیام های بهداشتی، ویدیو های آموزشی، تصاویر و... از جمله این اطلاعات هستند، هر چند این اطلاعات به ظاهر ساده هستند، اما کاربرد و تأثیرات آنها بسیار با ارزش و حائز اهمیت است.

اینجانب به نوبه خود از همه عزیزانی که در جهت خدمت رسانی به مردم جامعه تلاش می کنند قدردانی می کنم و دست همه آنها را می بوسم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: